Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

KYNŠPERK NAD OHŘÍ 26. května (VS ČR) - Ve Věznici Kynšperk nad Ohří se odsouzení vracejí po půl roce do zrekonstruované ubytovny s novou centrální výdejnou stravy.

Nová výdejna stravy byla navržena v přízemí ubytovny tak, aby byly naplněny provozní a bezpečnostní požadavky. Předchozí způsob stravování na jednotlivých patrech ubytovny byl organizačně i časově náročný a zřízení nové společné jídelny přineslo zjednodušení systému a eliminaci rizikových faktorů, které mají vliv na prevenci pracovních rizik, vnitřní bezpečnost a řádný chod věznice.

Současný systém splňuje nezbytné hygienické a ekologické požadavky a díky instalaci nové velkokapacitní myčky, která nahradila předchozí ruční mytí, vzniknou též energetické úspory.

Rekonstrukcí došlo ke změně stávajících dispozic budovy a k novému uspořádání a využití dosavadních prostor. Nově byly vybudovány kuchyňky pro volnočasové aktivity odsouzených a došlo k navýšení kapacity krizového oddělení o dvě místa.

Akce si vyžádala nezbytné úpravy vnitřních rozvodů elektroinstalace, vody a kanalizace včetně doplnění zařizovacích předmětů, lapače tuku a vzduchotechniky, přičemž v přízemí a v suterénu budovy bylo nutné provést kompletní rekonstrukci elektroinstalace.

Do prostor určených k návštěvám za dělící přepážkou byl zvenčí vybudován nový vstup tak, aby návštěvy již neprocházely vnitřkem ubytovny a zájmové prostory byly vybaveny kamerovým systémem.

Současně s realizací této investiční akce byly svépomocí provedeny opravy maleb, nátěrů a obkladů. Práce prováděli pracovně zařazení odsouzení z vězeňských dílen. Odsouzení zajistili také veškerý úklid a stěhování.

Zařízení slouží pro výkon trestu odnětí svobody pro muže odsouzené do věznice s ostrahou ve středním nebo vysokém stupni zabezpečen a má kapacitu 811 míst. Odsouzení jsou ubytováni ve čtyřech objektech, které dříve sloužily jako vojenské ubikace.

V průběhu září loňského roku bylo 150 odsouzených z ubytovny přemístěno na dobu její rekonstrukce do Věznice Příbram. Někteří z nich byli v mezičase propuštění na svobodu nebo požádali o trvalé přemístění a do věznice se jich tak tento týden vrací zhruba polovina. Další kapacitu doplní nově příchozí vězni.

Nový systém stravování a související provozní i organizační změny chodu věznice přispěly k vylepšení pracovních podmínek dozorců i odborných zaměstnanců oddělení výkonu trestu.

peb

 

 

 

 

Sdílet článek

Facebook
Platforma X