Drobečková navigace
Věznice Všehrdy
Ondra bojoval za úsměv onkoláčků
VŠEHRDY 22. května (VS ČR) – Velké srdce má příslušník Vězeňské služby ČR z Věznice Všehrdy Ondra. Ukázal to na prvním galavečeru bojových sportů na podporu onkologicky nemocných dětí, na němž zápasil. Uskutečnil se minulou sobotu 16. května. Na podporu dětí i jejich rodin se vybralo 115.550 korun.
Zápas se uskutečnil ve sportovní hale v Kadani. Diváci zaplnili téměř celou halu. Zajímavé je, že akci nezorganizoval žádný spolek, ale dvě soukromé osoby, z nichž jeden, Miloš Hlinka, je bývalým boxerem. Právě on je autorem myšlenky uspořádat galavečer.
Náš kolega Ondra se sportu věnuje od dětství. Začínal u řecko-římského zápasu a po dovršení plnoletosti se vrhnul na smíšená bojová umění (MMA). Když ho oslovil Miloš Hlinka, neváhal a souhlasil s účastí na galavečeru. Perličkou je, že zápas s ním postupně odmítli 3 soupeři a vypadalo to, že jeho „číslo“ nebude. Až na místě v den zápasu na ním přišel člověk, který se vrátil ze soustředění v Thajsku a nabídl mu, že s ním bude zápasit. Souboj s ním Ondra vyhrál.
Nešlo však o vítězství, ale o finanční i morální podporu těžce nemocných dětí i jejich nejbližších. A to první ročník akce jasně ukázal. Ukázal i to, že někteří na pohled drsní lidé mají laskavé srdce.