Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

KUŘIM 29. května (VS ČR) – Nový program Genesis je aktivitou duchovní služby a do vzdělávání odsouzených byl zařazen pro formaci odsouzených v eticko-morálních oblastech s důrazem na duchovní i osobnostní růst. Kořeny programu sahají do biblických základů spolu s pastoračním přístupem k odsouzeným. V Kuřimi navštěvuje program 12 odsouzených, setkání probíhají jednou týdně po dobu 90 minut.

Zkušební běh programu je realizován v rozsahu 4 měsíců v deseti organizačních jednotkách pod vedením určených kaplanů lektorů. Program je rozdělen na jednotlivé části, bloky a lekce, všechna setkání jsou postavena na vzájemné interakci mezi lektorem a účastníky. Zvláštní důraz je kladen na dimenzi spirituální, která se dotýká nejhlubších otázek lidského bytí, jako je potřeba smyslu života, vyrovnání se s vinou, odhodlání začít žít novým životem, spolu s přijatou zodpovědností.

První konkrétní setkání se věnovalo tématu „Stvoření“ podle 1. kapitoly knihy Genesis. Na úvod se odsouzení zamýšleli, jak Bůh vše stvořil a proč. Ve třech skupinkách si příběh přečetli, jednotlivě prodiskutovali a z nabídnutých textilií různých tvarů skládali tento biblický příběh dle své fantazie. Podstatou při vytváření obrazu byla aktivní spolupráce ve skupince, vtažení do příběhu vedlo k živým diskuzím a následně si skupiny vzájemně představily své vytvořené příběhy. Posledních 45 minut setkání odsouzení živě hovořili o stvoření a padaly nejrůznější názory na otázku původu a smyslu vesmíru. Snaha lektora byla i cílem této aktivity, že Bůh je původcem stvoření. Setkání kaplan věznice ukončil společnou modlitbou.

Program Genesis je zaměřen na osobnostní formaci motivovaných odsouzených tak, aby absolvováním tohoto programu mohli postupně dojít k pravdivému sebeuvědomění s novým náhledem na svůj život, k přebírání zodpovědnosti a vyrovnáním se s vlastní vinou.

 

 

pak

Fotogalerie

Sdílet článek

Facebook
Platforma X

Další aktuality v kategorii

Žádné aktuality nenalezeny.