Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

RAPOTICE 16. května (VSČR) Účast a ukázka činnosti příslušníků z Věznice Rapotice na akci náměšťské letecké základny

Dne 16. května 2026 uspořádalo vojenské letiště Náměšť nad Oslavou opět po dvou letech den otevřených dveří. Do areálu dorazilo přibližně deset tisíc lidí. Výrazný vliv na návštěvnost mělo především nepříznivé chladné a deštivé počasí.

Hlavní část programu byla zahájena krátce po jedenácté hodině, kdy nad ranvejí přeletěla dvojice stíhacích letounů JAS-39 Gripen. Hned poté následoval hromadný výsadek parašutistů s národními vlajkami z vrtulníku Mi-171Š.  Vedle domácích strojů UH-1Y Venom a AH-1Z Viper se v něm představil také slovenský vrtulník UH-60M Black Hawk a španělský bitevník EC665 Tiger. Diváci měli také možnost  prohlédnout si další leteckou přímo na ploše letiště.

V pestrém programu zaujal návštěvníky i stánek Vězeňské služby ČR, kterou na této akci reprezentovala Věznice Rapotice. Zde byla vystavena používaná výzbroj a výstroj, vitrína se zajištěnými zakázanými předměty a své místo zde měl i personalista s náborovým propagačním materiálem. K nahlédnutí byla přistavena čtyři transportní vězeňská vozidla. V průběhu dne pod vedením npor. Mgr. Ladislava Hvězdy předvedlo divákům jedenáct příslušníků z Věznice Rapotice   napínavý adrenalinový zákrok – napadení eskortního vozu. Své dovednosti a umění ukázal také přítomný psovod se služebním psem. Tato  vhodná, profesionální a nenásilná prezentace věznice může případné zájemce v budoucnu přivést do řad našich zaměstnanců.

                Letošní ročník Dne otevřených dveří byl výjimečný – armáda jím oslavila 70 let od založení letecké základny v Náměšti.

 

rckh

Fotogalerie

Sdílet článek

Facebook
Platforma X

Další aktuality v kategorii

Žádné aktuality nenalezeny.