Drobečková navigace
Věznice Pardubice
Běh se žlutou stužkou
PARDUBICE 12. června (VS ČR) – V pražské Oboře Hvězda se uskutečnil již 11. ročník Běhu se žlutou stužkou. Oblíbený závod přilákal velké množství týmů, které se musely vypořádat nejen s náročnou tratí vedoucí malebným lesoparkem a přilehlou loukou, ale i s obtížnými podmínkami způsobenými vydatným deštěm. Podmáčený terén a množství kaluží prověřily připravenost všech účastníků.
V roce 2015 přivezla Gabriela Slováková ze Singapuru myšlenku běhu, který boří předsudky. Rok na to se již realizoval první běh. Yellow Ribbon Run není pouze sportovní událostí, ale silným projevem solidarity. Slavnostní atmosféru před samotným startem podtrhlo požehnání, které závodníkům udělila předsedkyně Vězeňské duchovenské péče a kaplanka Kristýna Čobanová.
Věznici Pardubice reprezentovala čtveřice běžců ve složení Jakub Rybišár, Tomáš Říha, Tomáš Závodský a Jiří Suchna. Tým nastoupil do štafetového závodu na 4 × 5 kilometrů. V silné konkurenci celkem 74 štafet si pardubický tým vedl velmi dobře a obsadil konečné 32. místo. V jiném týmu se Běhu se žlutou stužkou aktivně zúčastnil i kaplan Věznice Pardubice Tomáš Kvasnička. Všem, kteří boří předsudky, moc děkujeme, jste skvělí. zuj