Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

BŘECLAV 29. května (VS ČR) – Ve Věznici Břeclav začalo medobraní, první letošní stáčení medu máme za sebou, jeho výnos činil přes 100 kg.

Odsouzení muži vykonávající trest v objektu Poštorná se v rámci programu zacházení, pod vedením vězeňského kaplana, starají o včelstva a v měsíci květnu letos stáčeli med poprvé. Aktuálně máme devět produktivních včelstev, která jsou umístěna v nestřežené části objektu, který se nachází v oblasti, kde v okolí rostou akáty a lípy, což je pro včely výborné prostředí.

Přípravy pro chov včel ve věznici začaly v roce 2019 a v létě roku 2020 byl dodáním tří včelstev zahájen samotný chov včel. Rekord ve výnosu stočeného medu padl v roce 2024, bylo to 250 kg, letošní medobraní je na počátku, jsme zvědaví, zda bude dosavadní rekord překonán, protože množství za pouhé jedno stáčení je velké.

Fotogalerie

Sdílet článek

Facebook
Platforma X

Další aktuality v kategorii

Žádné aktuality nenalezeny.