Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

OSTRAVA 1. června (VS ČR) – Zaměstnanci Vazební věznice Ostrava navštívili partnerskou věznici v Košicích. Výměnná stáž byla příležitostí načerpat inspiraci, poznat osvědčené postupy a prohloubit vzájemnou spolupráci.

 

Zaměstnanci Vazební věznice Ostrava se ve dnech 20.-22.  května zúčastnili výměnné stáže na Slovensku. Partnerskou věznicí je Ústav pro výkon vazby a ústav pro výkon trestu odnětí svobody v Košicích. Tyto výměnné stáže probíhají pravidelně v ročním cyklu, kdy se střídá účast našich zaměstnanců na Slovensku a pobyt slovenských kolegů ve Vazební věznici Ostrava.

Účastníci výměnné stáže měli možnost blíže poznat fungování slovenského vězeňského systému, sdílet zkušenosti z praxe a srovnat přístupy, které se v Česku a na Slovensku liší, ale zároveň se v mnohém podobají. Neformální část stáže pak byla zaměřena na společné setkání se zástupci jednotlivých oddělení věznice, poznávání města Košice a přírodní krásy aragonitových jeskyní.

Oboustranně přináší výměnné stáže přátelskou atmosféru, otevřenost, možnost nahlédnout do výkonu služby, diskutovat o nových trendech v oblasti bezpečnosti i v oblasti práce s vězněnými osobami, možnost srovnání personální práce a oblast náboru nových příslušníků a zaměstnanců.

„mab + mak“

 

Fotogalerie

Sdílet článek

Facebook
Platforma X