Drobečková navigace
Vazební věznice Olomouc
Stáčení medu ve Vazební věznici Olomouc
OLOMOUC 16. června (VS ČR) – Dne 2. června se ve vazební věznici stáčel první letošní med.
Odsouzení muži pod vedením zaměstnanců referátu stravování a výživy stočili první letošní várku medu. Vazební věznice v současné době chová šest produktivních včelstev, o které pečuje deset odsouzených společně se zaměstnanci věznice.
V průběhu tohoto měsíce čeká věznici ještě druhé a zároveň poslední stáčení medu.
Tato extramurální aktivita je mezi odsouzenými dlouhodobě velmi oblíbená. Umožňuje jim osvojit si nové dovednosti, naučit se pečlivému přístupu k práci a zároveň smysluplně trávit čas.
red