Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

OLOMOUC 3. června (VS ČR) – Ve dnech 26. – 28. května navštívili na základě dohody o vzájemné spolupráci Vazební věznici Olomouc zaměstnanci Ústavu na výkon vazby a výkon trestu odnětí svobody Banská Bystrica.

Slovenští kolegové si v doprovodu vedení a vedoucích zaměstnanců olomoucké věznice prohlédli vnitřní prostory vazební věznice a vyměnili si pracovní zkušenosti z oblasti výkonu vazby a výkonu trestu odnětí svobody, logistiky a zajišťování bezpečnosti při eskortách vězněných osob.

Součástí programu byla také návštěva Věznice Mírov, kde se delegace seznámila se specifiky fungování jedné z nejstřeženějších věznic v České republice a prohlédla si vybraná pracoviště a prostory určené pro výkon trestu.

V neformální části programu zavítali hosté do historického centra města Olomouce, kde si prohlédli významné kulturní a historické památky.

Obě strany hodnotily setkání velmi pozitivně. Předávání zkušeností jé přínosné nejen z hlediska profesního obohacení, ale přispívá také k dalšímu rozvoji spolupráce a posilování vztahů mezi oběma stranami.

Fotogalerie

Sdílet článek

Facebook
Platforma X