Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

OLOMOUC 2. června (VS ČR) – Ve dnech 23. – 24. května se odsouzení z Vazební věznice Olomouc podíleli na úpravách jeskyně Ve Štole.

V rámci extramurální aktivity se celkem 12 odsouzených z Vazební věznice Olomouc zapojilo ve dnech 23. - 24. 5. 2026 do úpravných prací v jeskyni Ve Štole, speleoterapeutickém zařízení poblíž obce Mladeč.

Jeskyně v současnosti prochází modernizací před svým znovuotevřením. Po dokončení bude sloužit především dětským pacientům, kteří trpí onemocněním dýchacích cest, jako jsou astma či alergie.

Během dvou dnů odsouzení přepravili celkem 5,5 tuny kamenné vápencové drti do 700 metrů vzdálené zadní štoly a následně připravovali a čistili hlavní přístupovou štolu od hliněných usazenin.

Předseda České speleologické společnosti Petr Opíchal ve svém poděkování uvedl: 

„Byli jsme velice překvapeni pracovitostí a slušným chováním odsouzených v obou skupinách, a to jak v sobotu, tak i v neděli. Plán práce se naplnil na 100 %. Velmi si vážíme této možnosti pomoci, která nám nesmírně pomohla a urychlila postup ke znovuotevření.“

red

Fotogalerie

Sdílet článek

Facebook
Platforma X