Drobečková navigace
Vazební věznice Hradec Králové
Běh se žlutou stužkou 2026
HRADEC KRÁLOVÉ 21. května (VS ČR) – v měsíci květnu se vazební věznice opět zapojila do projektu Yellow Ribbon Run 2026.
Ve čtvrtek 21. května se Vazební věznice Hradec Králové aktivně zúčastnila již 11. ročníku Běhu se žlutou stužkou – Yellow Ribbon Run 2026. V rámci projektu, jehož hlavní myšlenkou je upozornit veřejnost na problémy propuštěných vězňů, najít si zaměstnání a úspěšně se integrovat do společnosti, se v objektu Pouchov zúčastnilo 19 odsouzených mužů běhu jednotlivců na 2 km. Letošního ročníku se premiérově účastnila také ředitelka Probační a mediační služby ČR a 5 odsouzených žen ze Specializovaného oddílu . Běžci v pěti skupinách absolvovali trasu přímo v pouchovském areálu, a to za skvělé podpory dalších odsouzených, ale i zaměstnanců vazební věznice.
I přestože se nesporným vítězem stal pouze jeden, ostatní závodníci se v podstatě také stali vítězi, neboť si sáhli na dno svých sil a překonali sami sebe.
Všem běžcům gratulujeme k dosaženým výsledkům a zároveň děkujeme za podporu této osvětové akce, která je v České republice realizována již od roku 2016.
lh